Styl Vintage w Twoich czterech kątach

127-654-thickbox

Vintage to bardzo specyficzny styl.Początkowo zaistniał w modzie i polega na noszeniu rzeczy z innych epok i łączenie ich wzajemnie zestawiając w jedną całość. Charakterystyczne dla stylu vintage we wnętrzach jest łączenie przeciwieństw. Można je stworzyć na trzy sposoby: Stylizując nowe rzeczy na wzór poprzednich epok/ wprowadzając stare,stylowe meble w nowoczesne wnętrze/ wnętrze stylizowane z historią łącząc z nowoczesnymi elementami. Vintage to styl młodych ludzi, którzy poszukują inspiracji w korzeniach, chcą być oryginalnyabstrakcja-abstrakcje i nie martwią się o awangardowe i szokujące zestawienia. Vintage to styl dla indywidualistów.Wnętrza takie to zazwyczaj meble w postaci geometrycznych figur, materiały z wydrukami powtarzającymi się elementami.Wnętrza wypełnione takimi ozdobami mają duszę i przywracają co niektórym miłe wspomnienia z przeszłości. Charakterystyczne dla tego stylu to nakładanie łączenie i mieszkanie epok, stylów-przełamywania konwencji. Wcielając się w projektanta i projektując wnętrza w stylu vintage możesz połączyć pasję z zabawą poprzez zestawienie starego nowym. Nie ukrywa się, że kredowy-szalnie jest łatwym zadaniem dekoracja takiego pomieszczenia jakim jest małe mieszkanie w kamienicy.Projektowanie może długo potrwać, także jeżeli zależy  nam na czasie to nie opłaca się jechać. To prawdziwe wyzwanie- wyszukiwanie oraz dobieranie rzeczy minionych epok oraz wkomponowanie ich do wnętrz. Stworzenie vintage’owych dekoracji w mieszkaniu trzeba w nowoczesnym wnętrzu postawić stare meble bądź wnętrze stylizowane na starsze zestawić z nowoczesnymi elementami dekoracji, jest to tzn. elektyzm . Istnieją jednak proste wskazówki, którymi należy się kierować podczas dokonywania wyboru cokiub to elementów do stylu vintage.
Ściany kochają takie fototapety do salonu we wzory retro(paski,grochy czy najbardziej popularne w latach 50. oraz 60..Odcień jasny czy ciemny nie ma tutaj znaczenia. Istnieje jednak dominacja kolorów tj.
zieleń, błękit, pomarańcz, róż, czerwień . Meble z  kańciastymizakończeniami, krzesła toporne na charakterystycznych cieniutkich nóżkach z lakierowanego drewna lub najzwyklejsze o prostej formie..Charakterystyką lat 50tych były drewniane dekoracje meblowe i 60 kanapy tapicerowane materiałami w pasy, robi, kropki i tp. Kanapa z lat 50tych (prosta) będziebramy-piekiel-abstrakcja-pomaraczowy idealną na wnętrza vintage. Obrazy nowoczesne będą idealnie komponować nowoczesną sztukę, która zaszokuje, Kuchnia biała. Jakbyśmy cofnęli się w czasie. Podłoga w szachownicę. Wszelkie błękity, seledyn – jako kolor dodatkowy. Zabawa kolorem i wzorem. Słodkie groszki to również styl vintage


Comments are Closed

© 2024 Dobrze Dobrane Dekoracje | Design Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress