Fototapety

Fototapety – dekoracje ścienne do Twojego mieszkania.

Jak wszyscy wiemy ludzie od zawsze dbali o wygląd swoich pomieszczeń, domów czy mieszkań. Dbali o miejsce, w którym przebywali. Przyozdabiali różnymi figurkami, malowali na ścianach różne wzory, pielęgnowali rośliny doniczkowe, które najczęściej miały miejsce przy oknie, dlatego, że to jest ich „okno na świat”, a przez jakie okno patrzymy, taki świat dostrzegamy.

Wygląd pomieszczenia to nie tylko kwiaty, różnego rodzaju ozdoby, to także ściany, główny komponent oddzielający świat wewnętrzny od zewnętrznego, jak również dzielący pomieszczenia wewnątrz budynku. W dawnych czasach nie przykuwały zbytnio uwagi. Szare, kamienne lub drewniane, krzywe czy proste nikt na to nie patrzył. Najważniejszy był dach nad głową.

Dziś nasze ściany to nasz priorytet. Równiutkie i gładkie jak kartka papieru. Co zatem najczęściej można spotkać na ścianie? Z pewnością wszyscy zgodzą się ze mną, że są to obrazy, jednak ludzie umieszczają też mnóstwo innych ciekawych rzeczy, jak np.: zdjęcia swoich bliskich czy kalendarze.

Lata mijają, a technika wielkimi krokami idzie do przodu.

Pamiętacie tapety ścienne różnokolorowe i wzorzyste? To już przeszłość, ale… jest coś nowego. Fototapety, które przedstawiają nie tylko wzorki, szlaczki jak dawniej, ale także pejzaże, naturę, ludzi. Ku Waszemu zaskoczeniu na fototapecie umieścić można własnoręcznie zrobioną fotografię, może to być zdjęcie bliskiej Ci osoby lub pamiątka z niezapomnianych wakacji.

Gdzie można ulokować fototapetę?

Otóż… wszędzie. W salonie z pięknym krajobrazem, sypialni z dojrzałym kwiatem róży, w przedpokoju z panoramą miasta lub w kuchni z ziarnami brązowej, palonej kawy bądź plastrami słodkich owoców między kuchennymi meblami. Do pokoju dziecięcego polecana jest fototapeta z bajkowymi postaciami. Każde pomieszczenie jest odpowiednie, jednak bardzo ważny jest dobór barw. Czarno – białe fototapety świetnie odnajdują się w klasycznym stylu, natomiast różnobarwne w stylu nowoczesnym.

Fototapeta jest genialnym pomysłem na dekorację mieszkania, dodaje oryginalności oraz ekscentryczności skrywając w sobie urok i czar, który rozpromienieje na Twojej ścianie. Jest płaska, laminowana, wodoodporna, żywe kolory zawsze pozostają takie same. Może zajmować całą ścianę lub tylko wybraną część. Rozmiar dopasowany jest do Twoich potrzeb.

Poniżej znajdują się fototapety z różnych kategorii. Z pewnością każdy znajdzie „coś” dla siebie.

Fototapeta abstrakcyjna do salonu
Fototapeta abstrakcyjna do salonu
Fototapeta z kolumnadą powiększająca optycznie wnętrze
Fototapeta z kolumnadą powiększająca optycznie wnętrze
Fototapeta z włoską uliczką dedykowana do salonu lub sypialni
Fototapeta z włoską uliczką dedykowana do salonu lub sypialni

 

fototapeta panoramiczna New York
fototapeta panoramiczna New York

 

 

© 2024 Dobrze Dobrane Dekoracje | Design Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress