Aranżacja kuchni z fototapetami

Zabierając się do aranżowania przestrzeni kuchennej należy zastosować przemyślana taktykę gdyż ta specyficzna przestrzeń wymaga zastosowania odpowiednich środków oraz niekonwencjonalnych pomysłów w dekorowaniu, które nie tylko wniosą ciekawy akcent łącząc w jedna całość kompozycje brył przestrzeni kuchennej ale równie będą miały swoje zastosowanie pragmatyczne. Sprzyja temu udekorowanie ścian fototapetami laminowanymi, które ochronią ścianę przed zabrudzeniem związanymi z użytkowaniem. Ze względu na specyfikę można wyróżnić kilka konkretnych stref w kuchni profesjonalnej. A mianowicie strefę 1 która oznacza miejsce gdzie obiera się się warzywa, tkzw. Obierak w profesjonalnej kuchni restauracyjnej. Jak wiadomo przestrzeń tą łatwo ubrudzić w związku z częstym użytkowaniem różnorodnych brudzących permamentnie spożywczych specyfików. Zastosowanie w tym miejscu fototapet do kuchni oraz naklejek oklejających meble świetnie ochroni powierzchnie mebli pozwalając na higieniczne konserwowanie mebli bez ich uszczerbku. Na pewno zaletą tego typu dekoracji jest również to, że można je zmieniać gdy zaistnieje taka potrzeba wychodząca z potrzeby estetycznej zmiany. Strefę numer 2 stanowi kuchenka oraz okap nad nią. Pomiędzy nimi zamieszczona jest pusta przestrzeń.

fototapeta-natura

 Warto zastanowić się więc czy nie warto tego miejsca zagospodarować na użycie ciekawego motywu stanowiącego o całkowitej wymowie kuchni. Przedstawienia kawy, jedzenia czy też żywych w kolorycie owoców sprawdzą się świetnie jako fototapety do kuchni  oczywiście laminowania. Gdyż laminowanie ochroni dekoracje tą przed wilgocią, wysoką temperaturą czy tez zachlapaniem co równocześnie ochroni oczywiście ścianę na której będzie znajdować się ta dekoracja.

fototapeta-z-kawa

Spiżarnia wraz z lodówką stanowią kolejna część na którą składa się kuchnia. Według zasad feng shui warto do tego typu pomieszczenia wprowadzić motyw drewna. Zalecane również są kolory ciepłe czyli pomarańcze, brązy, żółcie. Ciekawym oraz adekwatnym motywem staje się więc zastosowanie na ścianę fototapety z motywem drewna czy tez umieszczenie wizerunku spiżarni z drewnianymi beczkami, których koloryt oraz stonowanie idealnie sprawdzą się w pomieszczeniu jednocześnie nawiązując do motywu przechowywania łącząc merytorycznie lodówkę z szafkami na jedzenie.

fototapeta-wodoodporna-do-kuchni

W każdej kuchni oczywiście najważniejszą częścią staje się stół, najlepiej okrągły z widokiem na piękny krajobraz za oknem. Oczywiście jeżeli go brak warto na ścianie w tym miejscu zawiesić fototapetę z pięknym widokiem,. Który pozwoli rozkoszować się posiłkiem. Dobrym wzorem do tego miejsca jest również panorama przestawiająca filiżankę zaparzonej kawy czy tez po prostu piękne przedstawienia polskich brzóz wprowadzając wspaniały koloryt zieleni. To miejsce musi tchnąc esencją smakowitości co za pewnie spowoduje zastosowanie żółci oraz przedstawień jasnych pastelowych kolorów, które nadarza wiele przestrzeni do pomieszczenia dzięki czemu każdy domownik będzie czuć się komfortowo. Warto więc zastosować lekkie kompozycje takie jak np. fototapeta dmuchawce. Pamiętać należy, że nie warto w przestrzeni kuchennej stosować koloru niebieskiego gdyż niekorzystnie wpływa on na zmysł smaku. Wręcz hamuje apetyt, tworząc tym samym nieprzyjemną atmosferę zimna kojarzącą się z zimą czy tez lodowatym, chłodnym powietrzem.


Comments are Closed

© 2024 Dobrze Dobrane Dekoracje | Design Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress