Aranżacje salonu z ciemnymi meblami

obraz na ścianę do ciemnych mebliPopularne, gdyż niewątpliwie piękne są meble w ciemnym kolorze. Wrażenie wyjątkowości niewątpliwie wiąże się ze szlachetnymi materiałami: hebanem, dębiną, mahoniem. Jest jednak kłopot w ich aranżacji z salonem. Musimy uważać aby meble nie stały się głazami na których rozbije się nasze poczucie estetyki. Jest kilka sposobów na ciemne meble w salonie. Sprawdzone sposoby dzięki którym czarne, lub ciemno brązowe szafy, kredensy, biblioteczki nabiorą lekkości.

Kolor ściany jak tło dla ciemnych mebli

W sklepie wyglądały pięknie, ale w domu okazało się, że przytłoczyły. Ciemne meble nie pasują do koloru ściany? Trzeba malować. Dobór koloru nie jest trudny i zależy tylko od gustu właściciela lokum. Są jednak zasady przed, którymi nie można uciec. Po pierwsze nie możesz pomalować ścian na jeszcze ciemniejszy kolor. Grobowca z salonu staraj się jednak unikać. Po drugie kolor można właściwie dowolnie dobierać. Może to być kolor śliwkowy, pomarańczowy, ciemno zielony. Ważne, aby kolor był wyrazisty i sprzeciwił się barwie mebli. Nie wiesz jakie kolory będą pasowały do Twoich ciemnych mebli w salonie? Sprawdź darmowe narzędzie adobe do dobierania kolorów. Zainspiruj się propozycjami największej na świecie firmy zajmującej się grafiką. Tutaj znajdziesz polską wersję doradcy kolorów https://color.adobe.com/pl/

Podłoga do salonu z ciemnymi meblami

Proponuję pozostać w konwencji mebli. Jeżeli są to meble nowoczesne na wysoki połysk – zastosuj nowoczesne wzornictwo podłogi – panele nie imitującej drewna, ale gładkie lub przedstawiające nowoczesny styl. Do ciemnych mebli kolonialnych można zastosować na podłodze deskę lub imitację drewna np. starego drewna dębowego. Wystrzegaj się dużych kontrastów między kolorem mebli i podłogi.

Dekoracje do salonu z ciemnymi meblami

Zaszalej. Tutaj masz pole do popisu. Obraz na ścianę do salonu z ciemnymi meblami będzie dekoracyjnym elementem spójności. Możesz powiesić obraz w dowolnej kolorystyce, ale trzymaj się konwencji całości. Do nowoczesnego salonu nie stosuj obrazu z mostkiem retro bo ten wzór po prostu nie będzie pasował.

Fototapeta do salonu z ciemnymi meblami

Comments are Closed

© 2024 Dobrze Dobrane Dekoracje | Design Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress