Dekoracje dla nowoczesnego wnętrza

Stworzenie idealnego wystroju wnętrza wymaga wiele pracy i cierpliwości. Zwłaszcza, jeżeli chcemy zaprojektować je w stylu nowoczesnym. Na pomoc mogą przyjść nam jednak ciekawe fototapety i obrazy, jak chociażby pentaptyki czy tryptyki dostępne na stronie: https://agatonstudio.pl

Abstrakcyjne fototapety dają sporą dowolność

Eklektyzm, który nastał po niepodzielnie panującym w latach 90′ minimalizmie, charakteryzuje się dowolnością w łączeniu form przedmiotów, barw i wzorów. Taki opis może spowodować mylne wrażenie, że urządzając mieszkanie w stylu nowoczesnym, można pozwolić sobie na wszystko. Nie do końca. Nawet jeżeli można pozwolić sobie na dużą dowolność, nie wolno przesadzić, bowiem przekraczając granicę, dobry wystrój nowoczesny można zmienić w zalatujący kiczem zlepek niepasujących do siebie dekoracji.

fototapeta abstrakcja

Jako, że dysponujemy dużą dowolnością przy doborze kształtów i wzorów, warto zastanowić się nad użyciem obrazów dzielonych na kilka części. Na większe powierzchnie, świetnie nadadzą się pentaptyki, na mniejsze zaś tryptyki. Dodatkowe wrażenie możemy wywrzeć dzięki zamieszczeniu w nich abstrakcyjnych, kolorowych wzorów, które bezsprzecznie będą przyciągać wzrok i świetnie wpasują się w nowoczesne wnętrze.

Odrzuć standardy w projektowaniu wnętrza

W czterech ścianach młodego mężczyzny, świetnie sprawdzić mógłby się na przykład taki pentaptyk: https://agatonstudio.pl/obrazy-wieloczesciowe-kaskadowe/2137-obraz-kaskadowy-abstrakcyjny.html. Nietuzinkowy kształt obrazu, oraz młodzieżowa, ciekawa treść to z pewnością ogromne jego zalety, zwłaszcza, że osoby dekorujące wnętrza w stylu nowoczesnym, zwłaszcza wybierają inne dodatki o równie niestandardowych, fantazyjnych kształtach.

pentaptyk abstrakcja

Przyjęło się, że im bardziej niespodziewane i kontrastowe zestawienie, tym lepiej, więc nie ma przeszkód, żeby w opozycji do abstrakcyjnego tryptyku, postawić na bardziej klasyczną fototapetę czy naklejkę na szafę.


Comments are Closed

© 2024 Dobrze Dobrane Dekoracje | Design Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress