Dekoracje mogą zwiększyć naszą kreatywność!

Naukowcy (nie amerykańscy) twierdzą, że już 40 sekund wpatrywania się w przyjemny krajobraz zwiększa kreatywność naszego mózgu. Stąd, prawdopodobnie w dużej części podświadomie, wiele osób jako tapetę na pulpit swojego komputera, ustawia często zdjęcia pięknych miejsc w których kiedyś byli, lub o odwiedzeniu których marzą.

Taka sytuacja związana jest prawdopodobnie z dużym natężeniem naturalnych, jaskrawych barw, które działają pobudzająco na ośrodki mózgowe odpowiadające za kreatywność. Wystarczy zastanowić się, jak różnie zachowujemy się w ponury dzień, znajdując się wśród wielkich betonowych płyt miast i na przykład w piękny słoneczny dzień w górach. Dostrzegalna różnica prawda?

Fototapeta góry

Jak łatwo się domyślić, identycznie jak tapeta na pulpit, na ludzką podświadomość działają obrazy czy fototapety przedstawiające naturę. Warto więc, przy planowaniu wystroju wnętrza zadbać o takie elementy, aby na własnej skórze przekonać się, czy mądre głowy z różnych zakątków świata mają rację, a przy okazji nieco rozjaśnić sobie szarą codzienność i po powrocie z pracy choć na chwilę przenieść się na nasłonecznione stoki Alp czy do kwitnącej kwiatami wiśni Japonii.

Fototapeta kwiaty

Kolejnym pozytywnym aspektem dekoracji zawierających krajobrazy, jest możliwość rozjaśnienia często dość ponurych pomieszczeń. Wiele osób, które preferują modernistyczny wystrój wnętrza, zamykają się w odcieniach szarości. Często wystarczy jeden kolorowy obraz, czy ściana pokryta fototapetą – ciekawe propozycje w tym sklepie https://agatonstudio.pl/2-fototapety, aby dać pomieszczeniu dodatkowego pazura i wnieść do niego odrobinę życia poprawiającego samopoczucie.

To oczywiście propozycja dla tych, którzy kochają podróże i obcowanie z naturą, chociaż chyba ciężko znaleźć osobę, do której nie przemawia widok pokrytych promieniami słońca nadmorskich plaż, z wyglądającymi nad horyzont masztami jachtów, czy zielonego zbocza pokrytych drzewami pagórków europejskich wyżyn.


Comments are Closed

© 2024 Dobrze Dobrane Dekoracje | Design Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress