Foto obraz

Zdjęcie na ścianę można wykonać jako fototapetę, obraz lub naklejkę. Sprawdźmy czym się różnią te dekoracje, ich plusy i minusy oraz sposoby wykonania.

W artykule na tapecie obraz.

Wszystkie wymienione sposoby umieszczenia zdjęcia na ścianie zbiegają się w jednym miejscu, a mianowicie w wydruku. Zdjęcie drukujemy i montujemy na ścianie we wspomnianych wcześniej formach i niezależnie od jego wyboru warto aby przygotowaniem zdjęcia do wydruku zajęli się profesjonaliści. Powyższa zasada dotyczy oczywiście dekoracji z naszego zdjęcia, gdyż dekoracje oferowane przez sklepy powinny ten element zawierać niejako z marszu. Niewyobrażalne jest, aby firma sprzedająca obrazy oferowała obraz o kiepskiej jakości, aczkolwiek wszystko jest możliwe i aby nie narazić się na rozczarowanie poprośmy, aby wysłano do nas fragmenty wzoru w powiększeniu do docelowego wymiaru. Tym sposobem będziemy wiedzieli na pewno jak obraz będzie wyglądał z bliska.

Najprostszy w montażu jest niewątpliwie obraz. Można go ponadto zdjąć, przenieść i powiesić w innym miejscu. Niemniej obraz w dużych rozmiarach jest bardzo kosztowny. Gdy naszym zamiarem jest pokrycie obrazem większej ściany warto zastanowić się nad zamówieniem tryptyku lub obrazu wieloczęściowego, który można dowolnie rozmieścić na ścianie.

Co to jest foto-obraz.

Dlaczego nowoczesne obrazy na ścianę nazywamy foto obrazami? Odpowiedź nasuwa się sama. Obrazy powstają przede wszystkim w oparciu o fotografię. W większości przypadków właśnie tak jest, ale najczęściej fotografia jest jedynie półproduktem. Materiałem podobnym do gliny z której zręczne ręce grafika wyczarowują małe dzieła sztuki dekoracyjnej. Izolowane są kolory, nakładane odpowiednie filtry, rozmycia. Dodawane są promienie słońca, chmury lub elementy krajobrazu. Nasycone zostają kolory oraz zwiększa się wyrazistość zdjęcia. Zwykła parkowa aleja zaczyna przypominać ścieżkę z krainy baśni. Pomiędzy drzewami pojawia się mgła, a w koronach drzew zaczynają śpiewać ptaki. Obraz w niczym nie przypomina „gliny” z której powstał.

Przyszłość obrazów.

Tak więc foto-obrazy, to zdecydowanie najmodniejsze obecnie dekoracje, które zostaną prawdopodobnie niedługo zastąpione przez monitory wyświetlające na nasze życzenie dokładnie ten widok, który będzie pasował do naszego wnętrza. Początek już jest zauważalny w czytnikach e-boków. Na razie elektroniczny atrament jest czarno biały, ale prawdopodobnie za chwilę stanie się kolorowy i będzie nim można udekorować salon lub sypialnie. Wyświetlacz obrazów wykonany na bazie elektronicznego atramentu nie musi być podłączany do prądu aby wyświetlać. Obraz jest na nim nawet wtedy, gdy wyświetlacz do prądu podłączony nie jest. Tym samym kable nie będą nam grozić, a prąd będzie potrzebny jedynie do zmiany wizerunku na wyświetlaczu.

 

foto obraz kładka

foto obraz maki

 

foto obraz strumień w lesie

 

 

 

foto obraz włoska uliczka


Comments are Closed

© 2024 Dobrze Dobrane Dekoracje | Design Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress