Fototapeta z Paryża

Paryskie ulice. Specyficzny ruch pieszych i samochodów. Samochodów trąbiących, przepychających się, pragnących jak najszybciej dotrzeć na pięciopasmową, zakorkowaną autostradę biegnącą przez centrum. Nad centrum biegnącą. Biegnącą do domu, gdzie czeka wspólna rodzinna kolacja. Ten klimat czuje się na dekoracjach. Fototapeta, Paryż i używane samochody z Paryża, które są najtańsze. Tanie bo obite. Tanie bo po ich dachu i masce spacerowały nogi świętych krów Paryża – motorowerów. Jadąc na motorowerze nie stoi się w korku. Nawet, gdy między samochodami mieszczą się jedynie koła skutera. Nawet wtedy wjeżdża się pomiędzy samochody, a nogami, które się nie zmieściły spaceruje przez tylną klapę, dach i maskę. Ruch pieszych jest zupełnie inny – spowolniony. Zakochany, nieśpieszny. U turystów zmęczony, a u tubylców po prostu nieśpieszny. Czas jest ważny jedynie dla zegarków. Ludzie podobnie jak w Anglii nie słuchają się czasu. Nie są niewolnikami tik-tak. Na koniec wieża – ta słynna wieża Eiffla. Na pohybel temu Panu co ją zaprojektował. Zaprojektował bo przecież nie wykonał. Wykonali robotnicy, ale skoro nikt nigdy nie mówi o moście, czy drapaczu chmur: „Robotnicza budowla”, wieża zwie się jak się zwie.

Paryż – stolica. Paryż nie jest najstarszą stolicą na świecie. Najstarszą jest bodajże Damaszek w Syrii. Paryż jest jedynie asem w talii. Asem w talii „Najpiękniejsze miasta świata”.

Historia krwawą jest zazwyczaj. Kto czytał ten wie. Wojny, krew, wielcy bohaterowie i mali bohaterowie. Zwyczajni ludzie i zwyczajni artyści. Zwyczajni ludzie Paryża bywają bohaterami. Kwiaciarki, mimowie, poeci, szewcy. Zazdrościć Paryżowi, że lubi swoich bohaterów. Zwyczajnie lubi. Stawia pomniki, nazywa ulice i mosty imionami swoich ulubieńców. Nam jednak nie o historyczną, ale o piękną fototapetę chodzi… a Paryż jest piękny, to fakt bezsporny.

Gdzie Paryski klimat kawiarniano – chodnikowy umieścić? Gdzie powiesić fototapetę z rzędem stolików i wieżą Eiffla w tle? Prawdopodobnie najwłaściwszym miejscem będzie kuchnia. Właśnie w kuchni może zawisną dekoracja z widokiem na paryską ulicę. Dobrze byłoby, gdyby udało się na niej zamieścić człowieka. Może kobietę na rowerze, lub parkę zakochanych. Paryż miastem zakochanych wszak jest. Zakochanych w Paryżu


Comments are Closed

© 2024 Dobrze Dobrane Dekoracje | Design Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress