fototapeta z różą

Róża to postrzegany w świadomości naszej kultury  jeden z najbardziej delikatnych, najbardziej romantycznych oraz klasycznych kwiatów. Jest to symbol kobiecości, która charakteryzuje się dużą delikatnością, pięknem ale również bólem zadawanym przez gdzieniegdzie niezauważone, niepozorne kolce.

Od dawna twórcy odawali jej pokjłon poprez tworzenie arcydzieł  ku chwale jej piękna ,tworzono  pieśni, wiersze, książki czy tez wizualne przedstawienia pod postacią obrazów  przedstawiające.Jej kult, zamiłowanie tą rośliną wynikało z   względu na to iż  łagodziła swym pięknem obyczaje, podarowując ją matce, żonie czy też po prostu ukochanej osobie wyrażało się  miłość , uczucie czy tez przywiązanie  co do dzisiejszych czasów jest nadal aktualne pomimo wielu przemian w postrzeganiu świata . Jest to kwiat dedykowany zakochanym- stał się archetypem miłości, esencją energii wytwarzanej pomiędzy kochankami.

Typ fototapety w dziale róża to fototapety pomimo tak wąskiego zakresu tematycznego zawierające  w sobie  całkowicie różnorodne  uchwycenie tej rośliny  a w związku z tym tworzące  ciekawy, nietuzinkowy  wzór. Szczególnie dobrze będą prezentować się jako wielkoformatowe kompozycje na ścianie w salonie ze względu na swój duży aspekt dekoracyjny.

Wnosząc do pomieszczenia ciekawy motyw nadający bryle pokoju miękkości poprzez delikatność płatków tej rośliny.

obraz-roza

Złoty- mieniący się poprzez krople wody unoszące się na płatkach kolor w kompozycji piękna w naszym odczuciu fototapeta róża

ozdobi salon nadając mu eleganckiego wyrazu. Kolor ten świetnie komponuje się w pomieszczeniach pomalowanych w odcienie beżu, kremowych, bielach czy też czerniach.

Kierunek zwiniętych płatków w stronę serca kwiatka oraz czarne przestrzenie pomiędzy tworzą wrażenie głębi uprzestrzeniajac tym samym ścianę.

obraz-z-roza

Róża w żółci to wzór, którego odcień bardzo ożywi każdą ścianę. Zestawienie w jednej kompozycji kolorów czerni, żółtego oraz pomarańczy tworzy silne zestawienie, które staje się mocnym akcentem graficznym.

Ten wzór wyśmienicie sprawdzi się w przestrzeni o lekkiej lub też jednolitej kolorystyce nadając jej ciekawości natomiast ostre nasycenie światła  padające na kwiat wnosi jasność do pomieszczenia jednocześnie rozświetlając je.

 

dx

 

 

Klasyczne przedstawienie róży w czerwieni to świetny element dekorujący wnętrza z wyposażeniem w czerni, bordach i szarościach. Ożywi przestrzeń nadając mu przyjazne natężenie poprzez zastosowanie tego soczystego koloru.

Zamontowana jako dekoracja szafy nada jej lekkości,  efekt ten jest dodatkowo wzmacniany poprzez kropelki wody, które nadadzą  pomieszczeniu delikatną impresje letniej mżawki.

 

rozowa-fototapeta

Nowoczesnym akcentem , świetnie wpasowującym się do pomieszczenia o aranżacji nowoczesnejbędzie fototapeta różany kształt.

Wzór ten inspirowany naturalnym pięknem róż, jest bardzo lekki, ciekawe zawiłości wplatających się półprzezroczystych, pełnych w nasyceniu różów tworzą ciekawą kompozycje dynamiczną poprzez zastosowanie nie tylko wielkiej rozpiętości natężenia silnego- neonowego różu ale również poprzez wielokierunkowość i zawiłość plam.


Comments are Closed

© 2024 Dobrze Dobrane Dekoracje | Design Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress