Klimatyczne fototapety z Wenecją

Wenecja to jeden z najpopularniejszych ośrodków turystycznych na świecie. Swoją popularność zawdzięcza nietypowemu położeniu, wspaniałej architekturze, na którą składa się również imponująco duża, jak na rozmiary miasta, ilość zabytków. Już samo to, że podstawą weneckiej gospodarki i głównym zatrudnieniem większości ludności jest sektor turystyki, świadczy o niezwykłym charakterze tego miejsca.

Nic więc dziwnego, że stała się ona także jedną z głównych inspiracji projektantów wnętrz ceniących sobie dekoracje odbiegające od wzorów abstrakcyjnych. Tym sposobem, na ścianach wielu lokali lądują fototapety Wenecja https://agatonstudio.pl/124-fototapety-wenecja przedstawiające weneckie gondole, ciasne i klimatyczne uliczki czy doskonałe pod wieloma względami zabytki.

Setki lat tradycji na twojej fototapecie

fototapety wenecjaWenecja to jednak nie tylko samo miasto, ale także setki lat tradycji, które wiążą się z dużą ilością dziedzictwa kulturowego. Obok gondoli, najbardziej rozpoznawalnym jej elementem są klimatyczne maski, nieodzownie związane z weneckim karnawałem, jednym z najbardziej popularnych i najczęściej odwiedzanych na świecie. Dzięki swoim wyszukanym kształtom i bogatym zdobieniom doskonale nadają się na ścienne dekoracje nie tylko w swojej naturalnej formie, ale także jako wzory na fototapetach z Wenecją. Złote maski z czerwonymi dodatkami na czarnym tle mogą stać się hitem w pomieszczeniu utrzymanym w nowoczesnym stylu.

Do wielbicieli architektury z pewnością przemówi znajdująca się w stolicy byłej Republiki Weneckiej Bazylika św. Marka. Nazwa kościoła nie jest przypadkowa, gdyż jak łatwo się domyślić, święty Marek jest patronem miasta. Inne zabytki również świetnie nadadzą się na dekoracje. Wystarczy spojrzeć na Canale Grande, wieżę zegarową Torre dell’Orologio, Teatro la Fenice czy Ponte dei Sospiri, zwany także „Mostem Westchnień”. To tylko część pięknych miejsc, którymi warto zainteresować się w przypadku urządzania lokalu, co nie powinno dziwić, gdyż Wenecja jako miasto wpisana jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Fototapety do każdego pomieszczenia

Fototapety z Wenecją z pewnością nadadzą mieszkaniu niesamowitego klimatu, a dzięki swojej wszechstronności są w stanie dopasować się do niemalże każdego stylu dekoracyjnego. Biorąc pod uwagę szeroki wachlarz wzorów, proponowany na przykład przez sklep agatonstudio.pl, jak i niezwykłą różnorodność krajobrazową samego miasta, dopasujemy je zarówno do łazienki, kuchni, salonu, przedpokoju jak i sypialni.


Comments are Closed

© 2024 Dobrze Dobrane Dekoracje | Design Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress