Obrazy makowe

Obraz z czerwonymi makami
Obraz z czerwonymi makami

Przyjrzyjmy się obrazom z motywem kwiatów maków. Maki, to jedna z najbardziej ulotnych roślin rosnących na Polskich łąkach. Kwiat, który nigdy nie gości w kwiaciarniach. Gdyby nie dłoń fotografa pozostałby na łące. Po zerwaniu gaśnie szybciej niż zabiera czas potrzebny na doniesienie go do domu. Obraz maki przypomina, że delikatność jest najpiękniejszą i najbardziej poszukiwaną cechą w dekoracji. Wrażliwe na wiatr, kruche, ale intensywnie czerwone płatki i kontrastują z otaczającą zielenią. Wspaniałe połączenie kolorów, które nasyca wnętrze ciepłem i naturą.

 

 

Troszkę szalone, rosnące na uboczu, a jednak warte dekoracyjnych szczytów.

W naszej tradycji mawia się „makowa głowa” o kimś, kto ma niepoukładane w głowie, ale jednocześnie nie myśli schematycznie. Dociera do miejsc dla innych niedostępnych. Osoba wrażliwa i czasami chaotyczna, ale ciekawa i warta poznania. Takie właśnie są maki. Trudne w utrzymaniu, ale piękne i godne umieszczenia na ścianie salonu  lub sypialni.

Gdzie powiesić obraz z makami nie czerwonymi.

Właściwie nie ma wnętrza, które byłoby oporne na urok maków. Kolory mogą być barierą, ale i wyzwaniem. Zmiana kolorystyki nie jest trudna i tradycyjne czerwone płatki można zamienić na kolor pudrowanego różu, turkusowego oceanu lub kardynalskiego fioletu. Poza płatkami możemy płynnie zmieniać tło na którym rosną. Wykonane w jednolitej czarno – białej kolorystyce podkreślą wybraną przez nas barwę płatków.

Przypuśćmy, że kwiaty zawisną w salonie.

obraz maki pięć części
obraz maki pięć części

 

Na ścianie w salonie mamy zazwyczaj sporo miejsca. Nie ma w takim przypadku rozmiar, a jednak jednolita powierzchnia obrazu 200 cm szerokiego na 120 cm wysokiego może zdominować przestrzeń. W takim przypadku można rozważyć wykonanie maków w formie tryptyku lub pentaptyku, który składa się z 5 części. Rozsunięcie  poszczególnych części wprowadzi lekkość dekoracji i zapewni możliwość własnego komponowania elementów w zależności od potrzeb.

Przez maki do serca ukochanej osoby.

Wspaniały prezent. Takim właśnie jest obraz z makami. Kolor czerwony jest kolorem miłości, życia, szczęścia, a nawet barwą sukni panny młodej w Chinach. Kolor czerwony jest również kojarzony ze szczęściem. Tym samym płatki makowych kwiatów zdecydowanie będą pasowały na prezent. Ponieważ same w sobie są wiotkie i nie nadają się do obdarowywania w stanie jaki możemy zastać w naturze, pozostaje prezent w formie obrazu.

 


Comments are Closed

© 2024 Dobrze Dobrane Dekoracje | Design Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress