Obrazy ultra nowoczesne

obraz wieloczęściowy z Agaton Studio

W czasach gdy tapety przestają być jednostajnym powtarzającym się wzorem, a naklejki nie kojarzą się już jedynie z dziecięcymi wyklejankami, obrazy zdawałoby się że tracą popularność w zastraszającym tempie. Statyczne i podniosłe dekoracje wiszące na ścianie nie mogą być zbyt duże. Nie nadają się do powieszenia na każdej powierzchni. Choćby dla tych dwóch własności obrazy stają się nieużyteczne. Lecz czy aby na pewno?

Fototapety faktycznie można wykonać w ogromnych formatach o jakich posiadacze obrazów mogą jedynie pomarzyć. Jednakże tapety wciąż pozostają jedynie płaskim przykryciem ściany. Raz przyklejone pozostaną tam do samego końca. Czyli momentu w którym zdecydujemy się na coś nowego. Jednakże nie da się ich odkleić bez ubrudzenia sobie rąk. Oczyszczenie i umiejętne odklejenie fototapety to niełatwe zadanie, które może zająć naprawdę dużo czasu. Natomiast obrazy na ścianę zobacz takie http://agoteka.pl/obrazy-na-sciane dla odmiany wiszą najczęściej na jednym gwoździu. Zatem ich „montaż” i „demontaż” zajmują parę chwil. W dodatku obraz który nam się znudził wcale nie musi zostać wyrzucony. Nic nie stoi na przeszkodzie by przyozdobić nim inne wnętrze lub oddać jako podarunek dla znajomych. Takie praktyczne zastosowanie jest podstawą w przypadku nowoczesnych obrazów.

Aranżacja obrazu kaskadowego z Agaton Studio

Owszem trzeba przyznać że naklejki na meble – ciekawe naklejki na szfę znajdziesz tutaj https://agatonstudio.pl/122-naklejki-na-szafe również odznaczają się praktycznym zastosowaniem. W dodatku można je przykleić w zasadzie wszędzie. Niezależnie od tego czy będą to drewniane drzwi, szyba w kuchni czy aluminiowa powierzchnia lodówki. Jednakże żadna naklejka nie będzie w stanie dorównać dekoracyjnej formie obrazu. Jako jedna z najstarszych form ozdabiania wnętrz, obrazy nie tylko je przyozdabiają ale wręcz wykańczają. Nadając każdemu wyjątkowy i niepowtarzalny charakter.

Oczywiście wszystkie wzory ukazane zarówno na fototapecie jak i naklejce mogą się również pojawić na obrazie. W zależności od wzoru i własności pomieszczenia różnić się będzie najlepsza dekoracja której możemy użyć, do jej ozdobienia. Dla przykładu duża pusta ściana jest wręcz idealna do przyklejenia fototapety, zwłaszcza takiej w wielkim formacie. Jednakże i w takiej sytuacji można ukazać odpowiedź ze strony obrazów. Jest to jeden z ich największych atutów które kojarzony jest również jedynie z nimi.

Tryptyk do salonu z Agaton Studio

Tryptyki. Te wieloczęściowe obrazy wspólnie przedstawiające jeden wzór, są wspaniałym sposobem na wykorzystanie pełni potencjału jakim dysponuje tego typu dekoracja. Przykłady tryptyków znajdziesz tutaj https://agatonstudio.pl/98-obrazy-tryptyki-tryptyk. Bardzo często kolejne części obrazu różnią się wielkością co dodatkowo znacznie zwiększa ich walory estetyczne. Akcent ozdobny który zostaje w ten sposób wniesiony do wnętrza nie da się porównać z żadną fototapetą, ani naklejką, nawet obrazem. Chyba że z pentaptykiem. Nie to nie pomyłka ani przesada. Obraz składający się z pięciu różniących się wielkością części to można by rzec finalna ewolucja, ostatni sztych i wykończenie wnętrza przez obrazy. Pomieszczenie zdobione przez taką dekorację stanie się bezsprzecznie najciekawszym w całym mieszkaniu.

Warto zauważyć że wieloczęściowe obrazy wciąż stanowią jedność. Nie są to zwyczajne obrazy z podobnymi wzorami. Gdy spojrzymy na powieszony w odpowiedni sposób tryptyk ujrzymy cały ciągły wzór, który zdobi każdą fototapetę i naklejkę. Choćby dzięki temu obrazy stanowią wyjątkowy sposób na ozdobienia każdego wnętrza.


Comments are Closed

© 2024 Dobrze Dobrane Dekoracje | Design Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress