Proste urządzenie kawalerki!

 

obraz-kaskadowy-abstrakcyjnyŻycie w pojedynkę ma wiele plusów i minusów. Patrząc pod względem mieszkalnym, koszt mieszkania nie jest najniższy w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Wiele osób decyduje się więc na kawalerkę. To przytulne, małe przestrzenie, którego utrzymanie nie jest tak duże jak w przypadku kilkupokojowego mieszkania czy domu. Często niestety są one źle urządzone ze względu na ich metraż. Decydując się na tak małe miejsce zamieszkania, warto brać pod uwagę wiele cech charakterystycznych, które wpływają na komfort i wygodę podczas przebywania w takich miejscach. Mimo małych atutów, każdy jest w stanie zaprojektować je tak, by było ono funkcjonalne i przestronne. Nie można poddawać się i zniechęcać złym rozkładem czy wielkością mieszkania. To jakie ono jest zależy tylko od nas i to my, nadajemy mu klimat, charakter i przestrzeń.Przedstawione niżej możliwe opcje do projektowania wnętrza są sprawdzonymi metodami, którymi warto się kierować, kiedy zamieszkamy w ”ciasnej, ale własnej” kawalerce.

 

 

Jasne ściany!

 

Czarno-biała fototapeta ukazująca most, sprawia wrażenie bardzo realistycznego.
Czarno-biała fototapeta ukazująca most, sprawia wrażenie bardzo realistycznego.

Każdy wie, iż im ciemniej tym jest optycznie mniej miejsca w pomieszczeniu. Tym samym sama kształtuje nam się odpowiedź na pomysł na ściany! Jasne barwy i delikatne odcienie charakternych kolorów to rada na pomalowanie ścian w niskim mieszkaniu o niewielkiej przestrzeni. Wchodząc do salonu połączonego z kuchnią, w którym para drzwi prowadzi jedynie do łazienki lub do klatki schodowej powinien sprawiać wrażenie jak największego pomieszczenia. Postawmy na jednokolorowe ściany które udekorować można w obrazy abstrakcyjne bądź pionowe pasy, które optycznie podwyższą nam sufit.

 

 

Niepozorne schowki!

 

fototapety-sepiaNajwiększy i najczęstszy problem występuje wtedy kiedy nie mamy miejsca na przechowanie pościeli, książek czy ozdób świątecznych. Już dawno niemodne pawlacze zastępują inne formy pełniące funkcję niewidocznych schowków. Takimi jest np. podest. Stwórzmy piętro w salonie na którym postawimy sofę ze stolikiem lub komplet jadalny stół z krzesłami. Z podestu wysuwane zostanie łóżko dla gości lub w zamian schowek na różnego typu tekstylia i książki. Sami zaprojektujmy sobie antresolę nad kuchnią, której stworzymy niższy sufit. Kwestia 1m nie powinna zrobić znaczącej różnicy. Należy jednak pamiętać o absolutnym oświetleniu! Im więcej światła tym optycznie więcej przestrzeni!

 

 

 

Fototapety i naklejki powiększające optycznie wnętrze!

 

fototapety-z-wodospadamiKto nie lubi optycznie złudnych wrażeń ? To chwyt, który oszukuje nasz wzrok i orientacje w przestrzeni. W małej łazience, która jest w stanie pomieścić toaletę, umywalkę i niewielką kabinę prysznicową. Zamontujmy więc laminowane fototapety wodospady w pionie na całej długości zaraz za toaletą. Ożywi ona wnętrze i nada charakteru. Dodatkowo na kabinie prysznicowej zamieśćmy foto naklejki, które optycznie powiększałaby łazienkę. Pamiętajmy, by ozdoby były również w jasnej kolorystyce!

 


Comments are Closed

© 2024 Dobrze Dobrane Dekoracje | Design Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress