Przedpokój i jego wystrój

Jak dobrze zaaranżować przedpokój ?

 

 

fototapeta-kwiatywchodząc do swojego lub czyjegoś domu, pierwsze wrażenie robi na nas przedpokój.Pozytywne lub negatywne, a to zależy od sposobu w jaki został zaprojektowany i urządzony.To on poddawany jest zawsze jako pierwszy ocenie estetycznej. Dlatego warto poświęcić mu większą uwagę i zaprojektować tak, by zachęcał do zwiedzania reszty domu oraz by był jednocześnie funkcjonalny.

W jego aranżacji najczęstszym problemem jest jego rozmiar. Zazwyczaj nie może pochwalić się dużym metrażem. Z tego względu, na pierwszym etapie urządzania przedpokoju, należy przemyśleć sposób rozstawienia mebli, tak by układ nie zabierał zbyt dużo miejscafototapeta-morze pomieszczeniu.
Kolejnym krokiem jest dobór podłogi, ścian oraz sufitu. W przedpokoju najistotniejszym elementem jest oświetlenie(najlepiej LEDowe), które ożywia pomieszczenie i podkreśla najważniejsze elementy oddając mocne, sztuczne światło.

Fototapetą powiększamy wnętrza.

 

Aby uniknąć efektu zimnego pomieszczenia, który dzieli nas jedną parą drzwi od wietrznego podwórza jesienną bądź zimową porą, proponujemy ocieplić klimat przedpokoju za pomocą obrazów bądź fototapet. Jasne barwy dodadzą przestrzeni, a w dodatku odrobinę rodzinnego ciepła.obraz-dmuchawce Przedpokój nie powinien być zagracany przez niechciane elementy innych pomieszczeń. To miejsce codziennego ubioru, czy chwilowego przechowywania gościnnych okryć wierzchnich. Praktycznym więc byłoby wpasowanie szafy na wymiar bądź wykorzystanie istniejącej luki na jej umieszczenie. Kolejną cenną uwagą jest, iż poza naszymi gustami w przedpokoju należy uwzględnić inne osoby,które mają możliwość przebywania w nim. Wiatrołap powinien być urządzony tak, by nie drażnił oczu, najlepszą opcją jest udekorowanie go w neutralnym stylu, bez ekscentrycznych motywów. To jednak nie koniecznie oznacza,że będzie w nim spokojnie i nudno. obrazy-zielonyNa jednej ze ścian po zamontowaniu  fototapety, można poruszyć czyjąś wyobraźnię wybierając abstrakcyjny motyw lub przenieść go na moment do krainy pól i słoneczników. Poprowadzone u góry lampy skierowane na fototapetę, będą pomagały w uzyskaniu realnego wrażenia . Są łatwe w montażu i w dodatku dodają oryginalnego charakteru pomieszczeniu. Niezbędnym elementem jest wieszak oraz lustro, które również będzie optycznie powiększało małe wnętrze. Nowoczesne obrazy na ścianę należy wkomponować w zamian za wazony i drobne figurki, charakterystyczne jako ozdoby przedpokoju. Jeśli zdecydujemy się na abstrakcję, wystrój nabierze artystycznego nastroju.


Comments are Closed

© 2024 Dobrze Dobrane Dekoracje | Design Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress