Salon połączony z jadalnią!

Funkcje salonu oraz jadalni

 

obraz-z-kawaJak sama nazwa wskazuje -jadalnia- to miejsce, w którym gromadzi się cała rodzina, by wspólnie spożyć posiłki. Jest w pewnym sensie ”sercem domu”, ze względu na zastosowanie oraz miejsce kumulacji wszystkich członków rodziny przy wielkim stole. Aranżacja tego pomieszczenia jest istotnie ważna. Wpływa ona nie tylko na smak spożywanych posiłków, lecz również na kontakt pomiędzy domownikami. Salon, co centralny punkt, w którym spotykamy się z rodziną i przyjaciółmi. Główne miejsce przebywania wszystkich gości podczas domowej imprezy. Nie stosowne byłoby zaprosić ich do kuchni czy jadalni. Z tego względu pokój obraz-tulipanygościnny powinien być reprezentatywne ,ale urządzone według upodobań domowników, w końcu to oni spędzają w nim najwięcej czasu. Salon jest miejscem, w którym relaksujemy się podczas odpoczynku na wygodnej kanapie(najlepiej materiałowej mimo, iż ciężko się ją czyści) lub oglądamy wieczorami filmy w telewizji w towarzystwie dzieci i ukochanej/go.

 

Połączenie dwóch pomieszczeń i ich zastosowanie

 Łączenie większej ilości pomieszczeń w jedno ma swoje zalety oraz wady. Łącząc wnętrza, fototapeta-naturajednocześnie powinniśmy łączyć ich style. Wstawione obrazy na ścianę w salonie powinny mieć podobny motyw jak obrazy do jadalni.Ściany nie powinny zbyt mocno ze sobą kontrastować barwą, a być jedynie odcieniem jednego koloru. Nie ma znaczenia czy łączymy małe czy ogromne pomieszczenia. W małej jadalni i salonie znajdzie się na prostokątny stół z zastawą na sześć osób oraz mały narożnik, któremu towarzystwa dotrzymywać będzie jeden fotel oraz pufa. Powiększyć optycznie ciasne wnętrze mogą obrazy przestrzenne. W większych pomieszczeniach nie ma problemu, gdyż jedyne o co trzeba zadbać, by meble nie brooklyn-mostbyły drobnych rozmiarów, za to wszelka forma jest tutaj dozwolona. Łączenie obu pomieszczeń stwarza doskonałe warunki do integracji.

Jaki styl będzie wzbudził podziw oraz będzie funkcjonalny?

Po połączeniu jadalni z salonem, należy nadać temu wnętrzu klimatu oraz stylu. Zaczynając od podłogi, najlepiej zastosować drewniane posadzki , które koniecznie trzeba dobrze zabezpieczyć. Nie warto liczyć na to, że każdy będzie ściągał buty podczas domowej imprezy. fototapeta-uliczkaKolorystyka wewnętrznych ścian powinna współgrać z barwą mebli w salonie. W zależności od dobranego stylu dekoracje powinny być odpowiednio dobrane. Nowoczesny czy szwedzki styl ogranicza ozdoby do całkowitego minimum. Shabby chic i duńskie przestrzenie czy tradycyjne wnętrza w przeciwieństwie do poprzednich, często dekorowane są w większą ilość ozdób. Telewizor, mimo, że uważany za pożeracz czasu , jest swoistym oknem na świat dzięki dziennikom informacyjnym.To przed nim najczęściej zbiera się rodzina. Kolejną rzeczą, która jest znaczącym elementem salonu oraz jadalni są ściany. Użycie różnych kolorów może być ciekawe ,jednak puste wyglądają smutno. Warto więc umieścić na nich obraz lub fototapetę.

 

 


Comments are Closed

© 2023 Dobrze Dobrane Dekoracje | Design Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress