Spokój i równowaga w dekoracji

Fototapeta Spa

Atrybuty takie jak tytułowe spokój lub równowaga doskonale nadają się do opisania pewnej grupy wzorów. Utrzymują one bardzo specyficzny styl który poza zwyczajowym udekorowaniem wnętrza odmienia jego samą naturę. Tak. Tak wiem że brzmi to nieco abstrakcyjnie i zawile jednakże tylko z pozoru. Szybka analiza genezy tych wzorów pozwoli uchylić rąbek tajemnicy. Wzory w odopowiedniej tonacji fototapeta spa znaleźć można Agaton Studio.

Wszystko opiera się na Feng Shui

Starożytnej sztuki planowania w celu osiągnięcia zgodności z naturą, w dosłownym tłumaczeniu oznacza wiatr i wodę. Jest to bardzo rygorystyczny system który nieprawidłowo zastosowany może przynieść więcej szkody niż pożytku. O ile w kraju z którego się wywodzi stanowiła podstawę architektury domów wiosek i miast to w naszym przypadku nie wymaga tak rygorystycznych zmian. Ponadto zawsze będziemy pewni że nie zaburzyliśmy jedynego prawidłowego układu. Poniżej przykład obraz ZEN SPA

Obraz Zen Spa

Przechodząc teraz do sedna sprawy. W jaki sposób jakakolwiek dekoracja naścienna może się równać z sztuką doskonaloną przez tysiąclecia? Otóż właśnie wszelkie wzory w tym stylu opierają się właśnie na oryginalnych dziełach czerpiąc z nich wielkimi garściami. Dzięki temu mamy pewność że nasze wnętrze uzyska ozdobę która wprowadzi czystą kwintesencję tytułowego spokoju i równowagi.

Gdy mamy już to ustalone pozostaje pytanie na co nam to? Nie lepiej wybrać po prostu dekoracji przedstawiającej panoramę Nowego Yorku o zachodzie słońca? Otóż to zależy od paru czynników.

Po pierwsze miejsce. Omawiana grupa wzorów stanowi dzieła doskonale nadające się do nakierowania wnętrza bez wyrazu. Mając do czynienia po prostu z pokojem, który niczym się nie wyróżnia jest podstawową kalką tradycyjnych białych ścian kanapy i telewizora, dekoracja z tymi wzorami natychmiast odmieni nie tylko widoczną część pomieszczenia ale i to czego nie widać. To wszystko co ma bezpośredni wpływ na to jak się czujemy tam przebywając.

Fototapeta bambus do łazienki

Mając już wszystkie podstawy wyłożone, można przejść do najciekawszej części. Przedstawienia prawdziwych gwiazd tego przedstawienia. Zaczniemy od łagodnych niczym powiew morskiej bryzy bambusów. Fototapeta bambus do przedstawionego zadania nadają się doskonale, naturalna kolorystyka oraz stabilne delikatne kształty sprawiają iż we wnętrzu czujemy się zrelaksowani i znacznie szybciej odzyskujemy energię. Nie tylko tę fizyczną ale i mentalną. Taka grupa wzorów doskonale nadaje się do łazienki ponieważ to tam właśnie dostajemy największego zastrzyku energii. Do tego samego wnętrza doskonale nadają się również wzory przedstawiające mistrzów równowagi. Obłe kamienie balansujące na sobie nawzajem. Ustawienie jednego na drugim jest wyzwaniem, więc trzy są już pokazem prawdziwej sztuki, pełnej wdzięku i tytułowej równowagi. Dzięki nim wnętrze zyska ozdobę której zadaniem nie jest przyciągać wzrok wszystkich domowników. Pomimo tego że nie zawsze zwracamy na nią uwagę to zawsze odczuwamy jej dobroczynny wpływ, który zadba o nasze wewnętrzne samopoczucie.

Równowaga i spokój są potrzebne w każdym domu dzięki tym wyjątkowym motywom możemy być spokojni o nasze Feng Shui.


Comments are Closed

© 2024 Dobrze Dobrane Dekoracje | Design Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress