Szafa z fototapetą lub naklejką

Naklejka na szafę z trawą. Dekoracja szafy przy skośnym dachu
Naklejka na szafę z trawą. Dekoracja szafy przy skośnym dachu

Najczęściej zapomina się, że szafa stanowi idealny przedmiot dekoracyjny. Nic jej nie zasłania, jest wyeksponowana, posiada naturalne ramy w postaci okuć. Fototapeta naklejona na ścianę zawsze jest narażona na ograniczenia zasłonięcia przez meble: kanapę, stolik, telewizor. Fototapeta na szafie będzie imitowała ogromny obraz wieloczęściowy. Niezależnie od wybranego wzoru, fototapeta na szafie sprawi się wyśmienicie. Zobacz realizację w pokoju ze skośnym sufitem przesłaną przez Panią Agnieszkę. Zobacz też sklep w którym oferowane są fototapety na szafę https://agatonstudio.pl/88-fototapety-na-szafe którymi w prosty sposób można wzbogacić efekt dekoracyjny pomieszczenia.

Jedna szafa i kilka ozdób

Fototapeta na szafę z kamieniami - delikatna dekoracja w nadmorskim klimacie
Fototapeta na szafę z kamieniami

Decydując się na ozdobienie szafy dekoracjami drukowanymi na wymiar warto zwrócić uwagę na szeroką gamę sposobów strojenia. Obok wspomnianych fototapet do naklejenia na szafę (używa się klejów do okładzin ściennych) często występują naklejki. Różnica między fototapetą i naklejką dotyczy poza sposobem klejenia – naklejka ma własny klej, a fototapeta własnego kleju nie ma – powierzchni z jaką przyjdzie nam się zetknąć w obu przypadkach. Naklejki są gładkie i wodoodporne, ale nie mają wspaniałej dekoracyjnej struktury – chropowatości, która może imitować płótno, ziarenka piasku lub drapany tynk. Jeżeli zależy nam na efekcie dekoracyjnym powinniśmy zdecydować się na element zdobniczy, który połączy ekskluzywny charakter dekoru z trwałością.

Możliwości wzorów są ograniczone

Wzory fototapet naklejanych na szafę są skrępowane podobnie jak w przypadku obrazów trzy-elementowych podziałem na poszczególne drzwi. Nie każdy wzór będzie wyglądał dobrze przy podziale na dwie albo trzy części. W przypadku wzorów, których efekt dekoracyjny przy takim podziale jest wątpliwy, warto zastanowić się nad bezpośrednim kontaktem z producentem dekoracji. Wyłuszczenie informacji o naszym wymarzonym wzorze, który przy podziale na trzy części, traci latarnię stojącą w miejscu łączenia się drzwi może spowodować, że latarnia zostanie przesunięta i zalśni na skrzydle szafy.

Warto wiedzieć! Na co zwrócić uwagę przy fototapetach na szafę!

Przede wszystkim fototapeta powinna być wykonana w taki sposób aby po zamknięciu szafy wzór płynnie przechodził przez wszystkie drzwi. Dla uzyskania płynnego przejścia, a zatem zachowania efektu dekoracyjnego, należy podczas konsultacji nad aranżacją zaznaczyć, że drzwi szafy nachodzą na siebie określoną ilość centymetrów – zazwyczaj około 3 cm. Kolejna kwestia dotyczy materiału z jakiego wykonywane są drzwi w szafie. Dobór odpowiedniego materiału dekoracyjnego uzależniony jest od materiału z jakiego wykonana jest szafa. Inny rodzaj dekoracji umieszczany jest na drzwiach z płyty meblowej, szybie, lub na płycie perforowanej.

Fototapeta na szafę z tunelem optycznie powiększająca wętrze - głębia tworzona przez szeroką perspektywę wzoru
Dekoracja na szafę w postaci fototapety

Comments are Closed

© 2024 Dobrze Dobrane Dekoracje | Design Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress