Tniemy obrazy na części

makowe-pole-obraz-wieloczesciowyObrazy podzielone.

Każdy obraz ma dwa dna. Płaskie jednoczęściowe i wprowadzające asymetrię wieloczęściowe. Moda na obrazy kaskadowe wynika prawdopodobnie z ich lekkości dekoracyjnej. Duży obraz o szerokości 200 cm i wysokości 100 cm będzie niewątpliwie przytłaczający. Wprowadzając kaskadę o tych wymiarach zyskujemy pięć obrazów, każdy o szerokości 40 cm. Umocowane do ściany z 2 cm rozstawem stają się lekką ażurową dekoracją. Obraz nie przytłacza.obraz-wieloczesciowy

Czego nie widać.

Ciekawą cechą jaką posiadają polecane obrazy wieloczęściowe z agatonstudio.pl jest odpowiednie wyeksponowanie najcenniejszych elementów wzoru. Wprowadzenie podziału wymusza dostosowanie się do niego naszego wzroku. Piękny czerwony mak stanie się ozdobą głównego – środkowego panelu. Boczne będą stanowiły tło wzmacniające główny element dekoracyjny. Patrząc na dekorację kaskadową nie zauważymy również znaczenia asymetrii. Przyzwyczajeni jesteśmy do trzech etapów: początek, środek, koniec, lub inaczej: wstęp, rozwinięcie, zakończenie. Tutaj w jasno określony sposób możemy te etapy wyznaczyć.

Do sypialni, czy do salonu.

Dekoracje kaskadowe można zastosować do każdego wnętrza, a zatem nie możemy uznać, że kształt lub ilość paneli predysponują obraz do salonu, czy też do sypialni. Wiążąca jest tematyka. Kwiaty, drzewa, łąki, góry zastosujemy do wnętrz tradycyjnych. Fale, linie, płomienie do wnętrz nowoczesnych. Ziarenka kawy, pomarańcze, cytryny, jabłka, potrawy do kuchni.

Jak TO powiesić.obraz wieloczęściowy

Piękno tkwi w różnorodności. Dzięki temu, że dekoracja składa się z kilku paneli możemy je rozmieścić w sposób sugerowany przez twórcę lub w dowolny sposób układając własną kompozycję. Zazwyczaj sugerowany rozstaw między obrazami wynosi dwa cm. Trzymając się tego rozstawu i planując zakup obrazu musimy doliczyć do przeznaczonego miejsca odstępy. W zaprezentowanym przykładzie pięć obrazów, każdy o szerokości czterdziestu cm będzie stanowiło dekorację o szerokości dwustu cm, ale dodając cztery odstępy po dwa cm otrzymamy  dwieście osiem cm.

Wyższość wielo nad jedno.

abstrakcyjny-obraz-wieloczesciowy
Kaskada umieszczona nad kanapą. Szerokość obrazu 200 cm, każdy panel ma szerokość 40 cm

Niekoniecznie wielo jest lepsze od jedno. Małe obrazy do 120 cm pocięte na pięć części będą wyglądały groteskowo. Większe zyskają na lekkości oraz ekspozycji. Mniejsza ściana przytłoczona obrazem jednoczęściowym będzie wyglądała znacznie korzystniej, gdy zawiśnie na niej obraz wieloczęściowy. Zastanawiając się nad wieloczęściowym obrazem należy najpierw sprawdzić, czy ściana o szerokości 250 cm nie zostanie zdominowana przez obraz o szerokości 208 cm. Może w takim przypadku lepiej zamówić jeden obraz o szerokości 120 cm.


Comments are Closed

© 2024 Dobrze Dobrane Dekoracje | Design Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress