Uliczki idealną dekoracją do każdego wnętrza

Spacerując po dużych europejskich miastach i małych miasteczkach, niejednokrotnie pewnie natykaliście się na ciasne przejścia, które przyciągają swoim niepowtarzalnym klimatem i urokiem. Wpadły one także w oko projektantom wnętrz, którzy uznali, że zdjęcia z takich miejsc będą fantastycznym pomysłem na dekorację ścienną. Dlaczego? Powodów jest sporo, jednakże najważniejszym z nich jest fakt, że uliczki łączą w sobie rzeczywistość i lekką dozę abstrakcji, która wywołana jest przestrzennym charakterem umożliwiającym optyczne powiększenie wnętrza. Tutaj królują fototapety, które umiejscowione na ścianie potrafią nie do poznania zmienić pomieszczenie nadając mu całkowicie nowego wymiaru.

Wśród uliczek znajdziemy jednak nie tylko te małe, ciasne, typowe dla zabudowy europejskiej. Są tu także te charakterystyczne dla wielkich miast Stanów Zjednoczonych. Oczywiście, ich charakterystyka jest nieco inna. Nie uświadczymy tutaj pięknych starych kamieniczek, ceglanych ścian i wyłożonych kostką ulic. W zamian jednak dostajemy olbrzymie, nowoczesne wieżowce rozciągające się po obu stronach szerokiego pasa komunikacyjnego przez który mkną setki aut.

Jedne i drugie są jednak świetnym pomysłem na fototapetę. Te z większych miast świetnie sprawdzą się w nowoczesnych wnętrzach, wśród mebli z obiciami na wysoki połysk, natomiast te mniejsze uliczki z Chorwacji, Włoch czy Polski zdecydowanie urozmaicą wnętrza w stylu klasycznym i wpasują się w wiele stylów wnętrzarskich. Ładnie zaprezentują się w pomieszczeniu urządzonym w stylu wiejskim, francuskim, grackim, prowansalskim i wszystkich innych, które stawiają na sielankowość zastosowanych dodatków.

Zależnie od tego w jakim stylu utrzymane jest nasze mieszkanie, warto zastanowić się jaką kolorystykę dekoracji wybrać. Zwłaszcza, że wiele firm oferujących fototapapety ma możliwość dowolnego przerobienia oferowanego wzoru – zmiany kolorystyki, kadrowania. Zdecydowanie jedną z ciekawszych propozycji są te zwane fototapetami one-color. Z czarno-białego wzoru wyłowiony zostaje jeden kolor (na przykład czerwień kamienicy, samochodu lub zieleń drzew) i jest pięknie eksponowany. Zdecydowanie jednymi z najatrakcyjniejszych wzorów w tym stylu są te prezentujące mknące po nowojorskich ulicach charakterystyczne żółte taksówki.

Tak więc jeżeli przymierzacie się do remontu i posiadacie mieszkanie o niezbyt imponujących wymiarach, nie bójcie się sięgnąć po fototapety z uliczką.


Comments are Closed

© 2024 Dobrze Dobrane Dekoracje | Design Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress