Dekoracje beton i cegła

fototapeta cegła

Ostatnimi czasy bardzo modne stały się proste betonowe formy. Mimo iż tradycyjne ceglane budowle przeżywają swój renesans decyzja z czego będzie zbudowana ściana nie zawsze może należeć do nas. Czasem jest to nie możliwe z czysto technicznego punktu widzenia. Taka jedna odpowiedź ze strony fachowca może na zawsze pogrzebać marzenia o wyjątkowo wyglądającym wnętrzu. Jednakże nie wszystko jest stracone ponieważ jest pewien sposób dzięki któremu osiągniemy nasz upragniony wygląd ścian a przy tym nie będziemy zmuszeni postawić żadnej cegiełki. Podobny efekt stanowią fototapety z oknem. Efekt został opisany tutaj https://dobrzedobranedekoracje.pl/okna-z-widokiem-na-fototapete/.

Otóż na ratunek w takich chwilach przychodzą dekoracje naścienne. Najczęściej w postaci fototapet, zwłaszcza tych ze strukturą imitującą jakiś ciekawy materiał na przykład ziarno piasku. Jednakże nie odchodźmy zbytnio od tematu jakim przecież jest cegła i beton. Na chwilę obecną skupmy się na tym drugim. Beton w realnej formie jest niezwykle wytrzymałym materiałem budulcowym. Od jakiegoś czasu jednak nie stanowi jedynie materiału na fundamenty i szkielet budynku ale również fasady jak i ściany. Ten niezwykle surowy wygląd  natychmiast przywodzi na myśl nowoczesność. Taki motyw jest przydatny zwłaszcza w dekorowaniu pomieszczeń takich jak salon czy przedpokój. Wnętrza te najwięcej skorzystają na takiej ozdobie. Wbrew obiegowej opinii nie ma potrzeby tapetować całego wnętrza w taką dekorację. Wyraźny akcent na jednaj ścianie w zupełności wystarczy by przykuć uwagę gości i domowników, którzy docenią to niebanalne wykończenie Ciekawa fototapeta beton znaleźć można tutaj https://www.dekoracjenawymiar.pl/fototapety/tekstury/beton . Wracając do wspomnianej wcześniej faktury jaką dysponują fototapety należy zauważyć idealne połączenie jakie tworzą motywy betonowej ściany ze strukturą przedstawiającą ziarno piasku. Ten naturalny delikatnie ukrywający wszelkie nierówności na ścianie będzie pasował jak ulał do każdego wzoru z nowoczesnym i wyraźnym betonowym akcentem tworząc razem wyjątkową dekorację naścienną. Dzięki takiej ozdobie możemy być całkowicie pewni wspaniałego efektu jaki zapanuje w dekorowanym wnętrzu.

fototapeta beton

Przejdźmy teraz do bardziej klasycznego, stylu retro jakim charakteryzują się wzory przedstawiające fototapety z cegłami. Gdybyśmy naprawdę chcieli osiągnąć taki efekt bylibyśmy najczęściej zmuszeni kuć ścianę w poszukiwań tego niezwykle pożądanego kruszcu. Jednakże jest to praca na wiele godzin, pozostawia po sobie ogromne ilości odpadków, a co więcej jej efekt jest raczej permanentny. Co oznacza że gdy przyjdzie nam do głowy nowa koncepcja na wygląd naszego wnętrza będziemy musieli poświęcić ogromne ilości czasu i nakładu pracy by powrócić do pierwotnego efektu. Jednakże ponownie przychodzą nam z pomocą fototapety na ścianę. Przyklejenie takiej dekoracji to kwestia godzin, a dla wprawnej ręki nawet mniej – niedroga i o bardzo dobrej jakości fototapeta cegła tutaj http://agoteka.pl/fototapeta-cegla. Natomiast gdybyśmy jednak po jakimś czasie stwierdzili iż nie jest to już tak ciekawe jak na samym początku można bez obaw zdjąć dekorację i na przykład przykleić nową. Przejdźmy jednak do powodów dla których naprawdę warto zdecydować się na taką fototapetę. Podstawą jest fakt iż pomieszczenie natychmiast wypełni intrygującą pozytywną atmosferą. Ponad to niektóre konwersję tych wzorów w połączeniu z częściowo odpadającym tynkiem tworzą prawdziwe dzieła sztuki nowoczesnej.

Niezależnie od wybranego tematu którym ozdobimy nasze wnętrze warto pamiętać iż najlepsze efekty osiągniemy przy użyciu wielkich formatów. Taka dekoracja będzie do złudzenia przypominać prawdziwą ścianę wykonaną z betonu lub cegły.


Comments are Closed

© 2023 Dobrze Dobrane Dekoracje | Design Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress